Etiketimet Postime të etiketuara me "shqiptar"

Etiketim: shqiptar

Preshevajone.com po pyet si të këndojmë?! Unë e di!

Autor: Skender Mustafi Reagim ndaj shkrimit "Këmba e shqiptarit qe nuk din të shënoj gol për veten, por për të huajt..", publikuar nga PreshevaJone.com E përgëzoj autorin e...

Dokumentar: Greqia, shtet i shqiptarëve

Ngarkuar më Shkurt 15, 2012 Të gjitha të drejtat e rezervuara SKAI TV - Greqi ALL RIGHTS RESERVED BY SKAI TV - GREECE

Ma mbush një akullore, një fyll “sonçoklet” dhe mos më çaj...

Autor: Skender Mustafi MSc. BIS & BSc. BA Nëse vërtetë më ka mësuar diç kurbeti janë: dhimbja për vendlindje dhe dhimbja për njerëzit që jetojnë në...

Në Maqedoni

Autor: Iljasa SALIHU Nëse të gjykon policia, atëherë gjykatësi të shpullon si policë Në Maqedoni, nuk e di se përse shpesh njerëzit e ngatërrojnë prokurorinë publike me...

Populli im

Shkruan: Skender Mustafi Në atë moment që shfaq elemente të dobësisë në karakter duhet të kërkosh ndihmë nga ndonjë profesionist që të mund të gjesh...

BIG BROTHER – Emancopëtim i kulturës së shqiptarëve!

Makineri mediatike jo për ''emancipimin'' e shoqërisë sonë, por për emanCOPËTIMIN e kulturës sonë! Cikle emisionesh - episodash shumë tendencioze për ndërrimin e kulturës sonë...

Roli i femrës shqiptare në krijimin e familjes

Autor: Labinot Kunushevci Kam zgjedhë të shkruaj sociologjikisht për rolin e femrës shqiptare në krijimin e familjes. Jo për faktin se deri më tani pak...

Xherdan Shaqiri takon me kënaqësi komunitetin shqiptar në Dahota, Katar

Ngjarja, ndeshja e fundit për kualifikime në kampionatin botërorë Zvicër - Shqipëri, e cila i futi në gërshërë tërë elitën e futbollistëve shqiptar që...